Την απόρριψη του σχεδίου του ΤΑΙΠΕΔ στο σύνολό του, όπως αυτό παρουσιάζεται μέσω της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων στη Μαρίνα της Αρετσούς, αποφάσισε το Δημοτικό Συμβούλιο της Καλαμαριάς.
Υιοθετώντας την πρόταση γνωμοδότησης της δημοτικής...
Toυ Βαγγέλη Πλάκα
«Ελάτε ρε παιδιά τώρα, σιγά μην πάμε για μπάνιο στην Καλαμαριά. Ας προωθήσουν κάτι άλλο», ήταν το πρώτο σχόλιο μου όταν προ εβδομάδων άκουσα τις ανακοινώσεις του δημάρχου Γιάννη Δαρδαμανέλη...