Δυναμική είναι η παρουσία της Καλαμαριάς και φέτος στην έκθεση Philoxenia. Ο Δήμαρχος Καλαμαριάς Γιάννης Δαρδαμανέλης βρέθηκε χτες στην έκθεση και… μαγείρεψε παρουσία κόσμου.
![](https://myportal.gr/wp-content/uploads/2022/11/315898924_580925230699666_1310730974871062814_n-300x169.jpg)
“Παρέα με τον Καλαμαριώτη, επίτιμο Ambassador chef Βασίλη Μουρατίδη, την Ντίνα Τέρτση, ΓΓ Σωματείου Εστίασης Καλαμαριάς & Σύμβουλο Γαστρονομίας και την Λία Μπουντιούκου, Συνεργάτιδα της εταιρείας Chef Stories ξεκίνησαν οι δράσεις οι δράσεις για φέτος”, έγραψε ο Δήμαρχος σε ανάρτηση του στο Facebook.
![](https://myportal.gr/wp-content/uploads/2022/11/315544672_580925164033006_2936629270155659491_n-300x169.jpg)
![](https://myportal.gr/wp-content/uploads/2022/11/315555510_580925344032988_2163282097654376589_n-300x170.jpg)
“Μαγειρέψαμε και ενημερώσαμε τον κόσμο για τη γαστρονομία της Καλαμαριάς που αποτελεί βασικό κομμάτι του τουριστικού προϊόντος που παρουσιάζει η περιοχή μας”, συμπληρώνει ο κ. Δαρδαμανέλης.