Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης για την αντιμετώπιση, κατά το χειμώνα έκτακτων καιρικών φαινομένων (χιονοπτώσεις-παγετός). Ήδη παραλήφθηκε και ένας καινούργιος, σύγχρονος αλατοδιανομέας (αλατιέρα). Επίσης έγινε η προμήθεια επαρκούς ποσότητας αλατιού.
Ξεκίνησε πριν από μερικές ημέρες η υλοποίηση ενός από τα σημαντικότερα έργα αντιπλημμυρικής προστασίας στην περιοχή του δήμου Θέρμης. Πρόκειται για το έργο «Διευθέτηση...
Oξεία αντιπαράθεση μεταξύ της δημοτικής αρχής και παρατάξεων της αντιπολίτευσης ξέσπασε στον δήμο Θεσσαλονίκης με φόντο τις υπηρεσίες καθαριότητας. Αφορμή για την κόντρα στάθηκε...