Τον επικεφαλής του συνδυασμού “Όλοι Εμείς” Δρόσο Τσαβλή εμπιστεύτηκε ο δήμαρχος Θεσααλονίκης Στέλιος Αγγελούδης ως συντονιστή διαχείρισης covid-19 στον δήμο Θεσσαλονίκης.
Ο κ. Τσαβλής μοιάζει να είναι ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη θέση, αφού είναι γιατρός στο επάγγελμα και μάλιστα πνευμονολόγος.
Ο ορισμός συντονιστή διαχείρισης covid στον δήμο Θεσσαλονίκης κρίθηκε επιβεβλημένος λόγω της έξαρσης γρίπης, κορονοϊού και άλλων ιώσεων.
Ο Δρόσος Τσαβλής εξέφρασε ευχαριστίες για την εμπιστοσύνη στο πρόσωπό του και με σχετική ανάρτησή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης έστειλε κι ένα πρώτο μήνυμα: “Γρίπη και λοίμωξη Covid είναι δυναμικά παρούσες. Ας μην κινδυνεύσουν ηλικιωμένοι και χρονίως πάσχοντες”.