Η σφοδρή αντίδραση της νέας δημάρχου Λαγκαδά, Νίκης Ανδρεάδου, στην προσπάθεια της απερχόμενης διοίκησης, λίγες μέρες πριν την ολοκλήρωση της θητείας της να περάσει από την Οικονομική Επιτροπή την προκήρυξη του διαγωνισμού...
Στο ακέραιο τήρησε την δέσμευση που είχε αναλάβει έναντι των συνεργατών της η υποψήφια δήμαρχος Λαγκαδά, Νίκη Ανδρεάδου. «Το ψηφοδέλτιό μας θα μείνει... καθαρό», είχε πει και δεν ξέφυγε ούτε κατ' ελάχιστον...