Με 700 νέους μπλε κάδους από την Ελληνική Εταιρεία Αξιοποίησης Ανακύκλωσης ενισχύεται η προσπάθεια του Δήμου Θεσσαλονίκης για την αύξηση της ανακύκλωσης και την υλοποίηση του μεσοπρόθεσμου σχεδιασμού της αρμόδιας Αντιδημαρχίας Καθαριότητας για τη μείωση της υγειονομικής ταφής απορριμμάτων.
![417579287-782058903977228-3423961030013071967-n.jpg](https://ota365.gr/wp-content/uploads/2024/03/417579287-782058903977228-3423961030013071967-n.jpg)
504 κάδοι παρελήφθησαν ήδη ενώ τις επόμενες ημέρες αναμένονται οι υπόλοιποι. Η προσπάθεια να διατηρηθεί η πόλη καθαρή απαιτεί συνέχεια και συνέπεια. Στόχος της νέας δημοτικής αρχής, να γίνει η ανακύκλωση καθημερινή συνήθεια των συμπολιτών μας.