Μεγάλο πλήθος κόσμου παρακολούθησε χτες, τσικνοπέμπτη, ακόμη μια γιορτή αποκριάς στο Δήμο Αμπελοκήπων – Μενεμένης, η οποία έλαβε χώρα στο κέντρο των Αμπελοκήπων.
Η γιορτή ξεκίνησε µε την διασκεδαστική παιδική θεατρική παράσταση «∆εντρολιβανιά» και εξελίχθηκε σε ένα μοναδικό αποκριάτικο πάρτι. Στη συνέχεια παιδιά και μεγάλοι έφτιαξαν αποκριάτικες κατασκευές παρέα με το 3ο Σύστημα Αεροπροσκόπων.
Ακολούθησε η Ακαδημία Ζεϊμπέκικου Θεσσαλονίκης & οι Vida Loka dance Studios, οι οποίοι ξεσήκωσαν με τους χορούς τους τους παρευρισκόμενους ενώ ακολούθησε παρέλαση από την πολυπληθή ομάδα κρουστών Batala Salonica. Η γιορτή έκλεισε με το latin συγκρότημα Salsalonica.
Δείτε φωτογραφίες:
![](https://ota365.gr/wp-content/uploads/2023/02/331641702_912158619968013_4811693757554239793_n-300x200.jpg)
![](https://ota365.gr/wp-content/uploads/2023/02/331399273_1360915351311265_3409515436234584424_n-300x200.jpg)
![](https://ota365.gr/wp-content/uploads/2023/02/331610437_1127409481289497_8415768621096118556_n-300x200.jpg)
![](https://ota365.gr/wp-content/uploads/2023/02/331482232_518674897132974_1857493124414429584_n-1-300x200.jpg)
![](https://ota365.gr/wp-content/uploads/2023/02/319857343_3438921116319327_3987447404189253928_n-300x200.jpg)
![](https://ota365.gr/wp-content/uploads/2023/02/331495816_872652634019225_2208982797132595009_n-300x200.jpg)